Alimenty wpłacone tylko w części

Dyskusja.

Moderator: coolaj

Alimenty wpłacone tylko w części

Postprzez jolcia76 » Pon Wrz 15, 2008 12:09 pm

Witam, mam mały problem. 3 września tego roku miałam rozprawę o podwyższenie alimentów, doszło do ugody , alimenty zostały podniesione o kwotę 150 zł. 3 dni temu dostałam ugodę z klauzulą wykonalności do domu. Mój były mąż wpłacił jednak tylko 500zł a nie 650zł. Moje pytanie jest takie:
1. Czy z tą ugodą mogę iść do komornika?
2. Czy ta ugoda jest już prawomocna i czy były mąż może się od niej odwołać skoro sam chciał ugodę?
3. Jak mam odzyskać różnicę alimentów? Nadmieniam iż pieniążki naprawdę mi są potrzebne, mam dwójkę małych dzieci 6 i 11 lat, jedno dziecko choruje na astmę a drugie uczęszcza do szkoły sportowej, chodzi na treningi i pieniążki są nam niezbędne, do tego opłata za przedszkole "0" też jest wysoka bo 273 zł, ja niestety mało zarabiam, co mam robić w takiej sytuacji???
W treści ugody pisze ,że od 1 września ma wpłacić całość alimentów,a dostałam tylko 500, co mam dalej robić???
Jolcia
jolcia76

Postprzez ewa1440 » Czw Gru 11, 2008 4:33 pm

1. Jak najbardziej , nawet należy tak zrobić .Prosę dołączyć pismo odnosnie zmiany kwoty alimentacyjnej i wskazać od jakiego okresu nowa kwota przysługuje .
2.nie
3. komornik powinien się tym zająć , Nie ma na razie takiej mozliwosci gdyz nie operuje nowym tytułem wykonawczym
ewa1440

Wróć do PRAWO RODZINNE

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość