Dług za mieszkanie komunalne- co mam zrobić?

Dyskusja.

Moderator: coolaj

Dług za mieszkanie komunalne- co mam zrobić?

Postprzez anna381 » Wto Paź 20, 2009 5:19 pm

Witam, jestem samotnie wychowującą matką (wdową, od 6 lat) dwójki dzieci. Gdy mój mąż zmarł, przez 2 lata utrzymywałam się z odszkodowania, niestety pieniądze się skończyły i zaczęłam szukać pracy, nigdzie nie chciano mnie przyjąć, gdyż nigdy nie pracowałam (z wyjątkiem wczesnej dorosłości, ale bardzo krótko), bo mąż dobrze zarabiał i nie było takiej potrzeby, a wykształcenie, które posiadam (krawiectwo) wymaga praktyki. Przez cztery lata byłam bezrobotna (nie mogłam znaleźć pracy przez mój stan zdrowia, bo mam skoliozę kręgosłupu, nie mam na to potwierdzenia, bo nigdy się nie leczyłam, nie mam historii choroby- niestety z zaniechałam to). Aby "przeżyć" sprzedawałam wszystkie kosztowności, utrzymywałam się razem z dziećmi, jedynie z zasiłku rodzinnego oraz stypendiów przyznanych na nie, również pomagał mi MOPS, ale króciutko, bo przez ok. 3 miesiące. Dopiero teraz znalazłam pracę (trzy miesiące temu), MOPS odezwał się, gdy przyszło wezwanie do sądu (ostatnio). Obecnie jestem zadłużona za mieszkanie komunalne na ok. 13 tys. Teraz gdy pracuję mogę ruszyć ze sprawą mojej choroby, mam nadzieje, że uda mi się uzyskać orzeczenie o niepełnosprawności i będę mogła pobierać za to pieniądze (chyba z MOPS, lecz nie jestem tego pewna). Również wysłałam pismo do Prezydenta miasta w swojej sprawie, przedstawiłam sytuację- chciałabym, alby to coś dało. Jestem już po rozprawie- wstawiłam się od razu w pierwszym terminie, powiedziałam całą prawdę, również dodałam, że zależy mi na tym mieszkaniu itd. Ogłoszenie wyroku będzie za kilka dni. Czego mogę się spodziewać? Czy jest jeszcze jakieś wyjście z tej beznadziejnej sytuacji? Co mogę zrobić, jeśli wyrok nie będzie pozytywny (a takowy podejrzewam)? Bardzo proszę o pomoc w mojej sprawie, bo jestem kompletnie nie obeznana w prawach.
anna381

Postprzez Bula » Śro Paź 21, 2009 10:49 am

polecam www.lawkaprawna.pl
tam mozesz zadac bezpłatnie pytanie prawnikowi w ciągu 2 dni dostaniesz odpowiedz z namiarem na kancelarię i adwokata ktory tej odp udzielil
sama korzystałam z tej strony porady odp sa rzetelne i konkretne strona jest warta polecenia
pozdrawiam
Bula

Wróć do NIERUCHOMOŚCI

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości