Wykup mieszkania wraz ze współlokatorami

Dyskusja.

Moderator: coolaj

Wykup mieszkania wraz ze współlokatorami

Postprzez Piotr » Czw Lip 05, 2007 8:29 am

Witam serdecznie
Mam takie pytanie otóż mieszkam wraz z ojcem siostrą i jej rodziną wspólnie w mieszkaniu spółdzielczym.Jestem zameldowany od początku na stałe. Siostra jest głównym lokatorem i chce wykupić mieszkanie od spółdzielni. Jakie są moje i ojca prawa. Czy może ona nas wtedy wyrzucić z tego mieszkania np. kiedy będzie chciała sprzedać to mieszkanie Na jakiej zasadzie odbywa się wykup od spółdzielni takiego mieszkania wraz z spółlokatorami.Czy ja mam prawo być współwłaścicielem tego mieszkania tz. wykupujemy razem od spółdzielni to mieszkanie i u notarialnie dokonujemy zmiany tak że ja też jestem współwłaścicielem tego mieszkania

Proszę o pomoc
Piotr

Postprzez coolaj » Czw Lip 05, 2007 4:36 pm

witam
główny najemca może zameldować i wymeldować,
WATTS ZAP!!!!!!!
coolaj

Miejscowość: WLKP Moje podwórko to Poznań

Postprzez Piotr » Czw Lip 05, 2007 5:35 pm

Czyli wychodzi na to że jestem zdany na łaskę siostry, choć jestem zameldowany od samego początku w tym mieszkaniu.Czy naprawdę nie mam tu nic do powiedzenia
Piotr

Postprzez coolaj » Czw Lip 05, 2007 5:36 pm

kto jest głównym najemcom lokalu
WATTS ZAP!!!!!!!
coolaj

Postprzez Piotr » Czw Lip 05, 2007 5:45 pm

Siostra
Piotr

Postprzez coolaj » Czw Lip 05, 2007 5:48 pm

jak to się stało że siostra ma wszystke prawa do lokalu a ty z ojcem nia?
WATTS ZAP!!!!!!!
coolaj

Postprzez Piotr » Czw Lip 05, 2007 6:02 pm

Mieszkamy razem już 28lat . Po śmierci matki uzgodniliśmy wszyscy razem że mieszkanie zostanie przepisane na siostrę . Razem spłacaliśmy kredyt mieszkaniowy w spółdzielni .Nikt się wtedy nie spodziewał że będzie można wykupić mieszkanie od spółdzielni po tak atrakcyjnej cenie własnościowe .Dlatego się pytam czy mogę być współwłaścicielem tego mieszkania , albo w jaki sposób się zabezpieczyć przed wylądowaniem w razie czego na bruk
Piotr

Postprzez coolaj » Czw Lip 05, 2007 6:23 pm

no to dogadaj sie z siostrą zeby ona wykupiła na siebie to mieszkanie jako ze jest jedynym najemcom lokalu jak wykupi mieszkanie i bedzie ono miało wełasna księge wieczysta - potem aktem darowizny podaruje tobie i ojcu udział we własnosci
WATTS ZAP!!!!!!!
coolaj

Wróć do NIERUCHOMOŚCI

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość